Bilety międzynarodowe

NIEMCY

Bilet graniczny Polska - Niemcy

Oferta specjalna Bilet graniczny Polska – Niemcy obowiązuje w pociągach uruchamianych przez Przewozy Regionalne sp. z o.o. i DB Regio AG (RE, RB) w wagonach 2 klasy z miejscami do siedzenia, na przejazd pomiędzy stacjami granicznymi:

 • Szczecin Główny - Grambow
 • Słubice - Frankfurt(Oder)
 • Zasieki - Forst(Lausitz)
 • Zgorzelec - Görlitz


W relacji Szczecin Główny – Tantow oferta nie obowiązuje, podróżni jadący w tej relacji mogą nadal korzystać z taryfy „stykowej” do taryfy VBB. 

Opłata za przejazd jednej osoby jest zryczałtowana i wynosi 10,00 zł - niezależnie od odległości. Dzieci do ukończenia 6 lat w towarzystwie osoby dorosłej podróżują bezpłatnie. Bilet uprawnia do jednorazowego przejazdu w jednej z powyższych relacji. Zarówno w kasie, jak i u konduktora można nabyć bilet w dwie strony w cenie 20 zł. Od powyższych opłat nie stosuje się żadnych ulg, a bilety nie podlegają wymianie ani zwrotowi.

Dodatkowe informacje:
Warunki taryfowe oferty Bilet graniczny Polska - Niemcy

Regio Specjal Niemcy

Regio Specjal Niemcy - oferta przeznaczona dla osób podróżujących do niemieckich miejscowości, położonych w strefie przygranicznej. Obowiązuje do 120 km po stronie niemieckiej oraz dodatkowo w relacjach, wykraczających poza tę strefę, tj. od granicy we Frankfurcie/O do Poczdamu lub od granicy w Tantowie do Berlina. Bilety, wydane wg oferty ważne są na przejazd w pociągach uruchamianych przez:

 • ”Przewozy Regionalne” sp. z o.o. oraz
 • DB Regio, tj. InterRegioExpress (IRE), RegionalExpress (RE), RegionalBahn (RB) oraz S-Bahn (S).

Relacje, na których obowiązuje oferta REGIO SPECJAL NIEMCY

Bilety wydaje się wyłącznie na przejazd „tam i z powrotem” w klasie 2, są one ważne 4 dni.

Dzieci w wieku do lat 6 podróżują bezpłatnie, a do 15-go roku życia płacą tylko połowę opłaty pobieranej za przejazd osoby dorosłej.

Ceny biletów w najpopularniejszych relacjach:

 • Legnica - Cottbus - Legnica (przez Żagań, Zasieki): 17,60 EUR;
 • Legnica - Dresden - Legnica: 37,00 EUR;
 • Legnica - Gorlitz - Legnica: 13,60 EUR;
 • Rzepin - Berlin - Rzepin: 29,00 EUR;
 • Szczecin - Neubrandenburg - Szczecin: 26,00 EUR;
 • Szczecin - Pasewalk - Szczecin: 11,60 EUR;
 • Zgorzelec - Dresden - Zgorzelec: 29,60 EUR;
 • Zielona Góra - Berlin - Zielona Góra (przez Słubice): 35,00 EUR;
 • Zielona Góra - Cottbus - Zielona Góra (przez Żary, Zasieki): 17,60 EUR;
 • Zielona Góra - Frankfurt(Oder) - Zielona Góra: 13,60 EUR;
 • Żagań - Cottbus - Żagań: 14,80 EUR;
 • Żary - Cottbus - Żary: 13,20 EUR.


Za bilety, których ceny podane są w obcych walutach, płatność następuje w PLN przeliczanych po kursie kolejowym właściwym dla dnia dokonania płatności.

Sprzedaż biletów. Bilety w ofercie Regio Specjal Niemcy można zakupić:

 • w kasach Spółki "Przewozy Regionalne" - wyłącznie na dworcach kolejowych: Gorzów Wielkopolski, Kostrzyn, Rzepin, Wrocław Główny (okienka 7, 8 i 9), Zielona Góra oraz Żary,
 • w kasach Spółki PKP Intercity - we wszystkich kasach na terenie kraju, które dokonują odprawy w komunikacji międzynarodowej (szczegółową listę kas można znaleźć na stronie internetowej PKP Intercity S.A.)


Drezno - Wrocław Regio Specjal

DREZNO – WROCŁAW REGIO SPECJAL (SINGIEL – na przejazd w kl. 1 i 2, RODZINA i GRUPA – tylko w 2 kl.) - oferty taryfowe uwzględniające różne oczekiwania klienta. 
Przy zastosowaniu oferty np. 5 - osobowa rodzina może wybrać się na trzydniową wyprawę do Drezna za 59 €, co w przeliczeniu na 1 osobę daje mniej niż 12 € (całkowity koszt przejazdu „tam i z powrotem”). Na taką eskapadę mogą się wybrać maksymalnie 2 osoby dorosłe z maksymalnie trojgiem dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Z promocji - w wersji GRUPA - za 79 € może skorzystać do 5 osób, bez ograniczeń wiekowych. Dzieci w wieku poniżej 6 lat podróżują bezpłatnie w towarzystwie przynajmniej jednej osoby dorosłej. Podróżni indywidualni, korzystający z oferty w wersji SINGIEL, mają do wyboru klasę 1 (55 €) lub 2 (39 €). Bilety obowiązują także na drezdeńskiej S-Bahn pomiędzy stacjami Dresden Hbf i Dresden Neustadt. Nabyte w przedsprzedaży bilety "Drezno-Wrocław Regio Specjal" można wymienić bezpłatnie przed pierwszym dniem ich ważności. Nie dokonuje się wymiany ani zwrotu tych biletów, po rozpoczęciu terminu ich ważności. 

Dodatkowe informacje: Warunki taryfowe ofert Drezno - Wrocław

Z Biletem turystycznym i REGIOkarnetem do Niemiec

Posiadacze Biletu turystycznego lub REGIOkarnetu w wersji na wszystkie pociągi PR mogą podróżować na ich podstawiena terenie Niemiec pociągami DB Regio oraz NEB na odcinkach:

 • (Szczecin Główny - Szczecin Gumieńce -) granica państwa - Tantow - Petershagen(Uckermark) - Casekow - Schönow(Angerm) - Passow(Uckermark) - Angermünde,
 • (Szczecin Główny - Szczecin Gumieńce -) granica państwa - Grambow - Löcknitz,
 • (Kostrzyn -) granica państwa - Küstrin-Kietz,
 • (Słubice -) granica państwa - Frankfurt(Oder),
 • (Zasieki -) granica państwa - Forst(Lausitz),
 • (Zgorzelec -) granica państwa - Görlitz.


Posiadacze Biletu turystycznego lub REGIOkarnetu w wersji na tylko na pociągi REGIO mogą podróżować na ich podstawiena terenie Niemiec pociągami DB Regio oraz NEB na odcinkach:

 • (Szczecin Główny - Szczecin Gumieńce -) granica państwa - Tantow - Petershagen(Uckermark) - Casekow - Schönow(Angerm) - Passow(Uckermark) - Angermünde,
 • (Szczecin Główny - Szczecin Gumieńce -) granica państwa - Grambow - Löcknitz,
 • (Kostrzyn -) granica państwa - Küstrin-Kietz,
 • (Słubice -) granica państwa - Frankfurt(Oder),
 • (Zasieki -) granica państwa - Forst(Lausitz),


Na powyższych odcinkach można podróżować na podstawie Biletu turystycznego lub REGIOkarnetu w relacjach "z Polski" oraz "do Polski".

Bilet turystyczny i REGIOkarnet w wersji na pociągi REGIO nie uprawniają do przejazdu w pociągach REGIOekspres relacji Wrocław Gł. - Dresden Hbf - Wrocław Gł. do stacji Görlitz.

Jeżeli do Biletu turystycznego lub REGIOkarnetu zakupimy w kraju bilet na przewóz roweru z ceną zryczałtowaną 7 zł możemy do ww. miejscowości podróżować również z naszym rowerem.

Bilety niemieckie dla małych grup (do pięciu osób)

Przy przejazdach do lub od stacji granicznej w pociągach uruchamianych przez Spółkę "Przewozy Regionalne" honorowane są również niektóre bilety niemieckie dla małych grup (do pięciu osób): 
Schönes-Wochenende-Ticket - w Polsce ważny jest od granicy państwa do Szczecina Głównego, Zgorzelca, Zasiek, Słubic i Kostrzyna. Uprawnia do dowolnej liczby przejazdów w dniu oznaczonym na bilecie: - w sobotę lub niedzielę od godz. 0.00 do godz. 3.00 następnego dnia.

Ceny biletów Schönes-Wochenende-Ticket

Brandenburg-Berlin-Ticket - w Polsce ważny jest od granicy państwa do Szczecina Głównego, Słubic, Zasiek i Kostrzyna. Uprawnia do dowolnej liczby przejazdów w dniu oznaczonym na bilecie:
- od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do godz. 3.00 następnego dnia, a także dodatkowo przed godziną 9.00 w pociągu nr 5800 od Berlin Gesundbrunnen do Szczecina Gł. oraz w pociągu nr 5809 od Szczecina Gł. do Angermünde,
- w soboty i niedziele jak i dni świąteczne obowiązujące w regionie Brandenburgia i Berlin od godz. 0.00 do godz. 3.00 następnego dnia.

Ceny biletów Brandenburg-Berlin-Ticket

Mecklenburg-Vorpommern-Ticket - w Polsce ważny jest od granicy państwa do Szczecina Głównego. Uprawnia do dowolnej liczby przejazdów w dniu oznaczonym na bilecie:
- od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do godz. 3.00 następnego dnia, a także dodatkowo przed godziną 9.00 w pociągach nr 5350, 5352, 5354 na odcinku od Szczecina Gł. do Pasewalku oraz w pociągach nr 5351, 5353 na odcinku od Pasewalku do Szczecina Gł.,
- w soboty i niedziele jak i dni świąteczne, obowiązujące w regionie Meklemburgii i Pomorza Przedniego od godz. 0.00 do godz. 3.00 następnego dnia.

Ceny biletów Mecklenburg-Vorpommern-Ticket

Sprzedaż biletów.
Powyższe bilety można kupić w kasach biletowych Spółki ”Przewozy Regionalne” na dworcach:

 • Szczecin Główny (bilety w ofertach Schönes-Wochenende-Ticket, Brandenburg-Berlin-Ticket i Mecklenburg-Vorpommern-Ticket)
 • Rzepin (bilety w ofertach Schönes-Wochenende-Ticket, Brandenburg-Berlin-Ticket i Mecklenburg-Vorpommern-Ticket)
 • Kostrzyn (bilety w ofertach Schönes-Wochenende-Ticket, Brandenburg-Berlin-Ticket).


Zwrotu oraz wymiany biletów SWT, BBT i MVT, nie dokonuje się!

Więcej o ofertach niemieckich na stronie internetowej www.bahn.de/i/view/POL/pl/prices/index.shtml

 

Bilety w taryfie VBB

Mieszkańcy Szczecina, Gorzowa Wlkp. i Kostrzyna w wybranych relacjach do niemieckich stacji mogą skorzystać z taryfy „stykowej” Związku Transportowego Berlin – Brandenburgia (VBB), część E Taryfy VBB. Taryfa ta obejmuje szeroką gamę ofert dostosowanych do różnorodnych wariantów podróży: bilety jednorazowe i jednodniowe, a na odcinku Szczecin-Berlin i Kostrzyn - Berlin również 7-dniowe i miesięczne (na okaziciela) oraz 7-dniowe i miesięczne dla osób kształcących się/uczniów (dla osób powyżej 15 roku życia, ważne z legitymacją poświadczającą uprawnienie).

Bilety wydane według taryfy „stykowej” są honorowane na określonych zasadach w wybranych miastach na obszarze komunikacyjnym VBB oraz w środkach komunikacji miejskiej w Szczecinie i Gorzowie Wlkp. Ze Szczecina można dojechać do Poczdamu, Berlina, na lotnisko Berlin Schönefeld, Bernau, Eberswalde, Britz, Chorin, Angermünde, Passow, Schönow, Casekow, Petershagen i Tantow. 

Ceny biletów

Bilety ulgowe przysługują m.in. posiadaczom REGIOkarty oraz dzieciom od 6 do 15 lat (szczegółowy wykaz osób uprawnionych do ulgi zawiera część E Taryfy VBB).

Ceny biletów VBB w relacjach od/do Szczecina

Ceny biletów VBB od/do Kostrzyna

Ceny biletów VBB od/do Gorzowa Wlkp.

Przejazdy z biletami VBB w szczecińskiej komunikacji miejskiej. Bilety jednodniowe VBB w relacji z Berlina i stacji pośrednich do Szczecina oraz ze Szczecina do Berlina i stacji pośrednich, jak również ze Schwedt i Angermünde do Szczecina oraz ze Szczecina do Schwedt i Angermünde, uprawniają do przejazdów na obszarze sieci komunikacyjnej (autobusowej i tramwajowej) Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie (ZDiTM Szczecin), w dniu ważności biletu i do godz. 03:00 dnia następnego.

Przejazdy z biletami VBB w gorzowskiej komunikacji miejskiej. Bilety jednodniowe VBB (w tym bilety na przejazd grupy do 5 osób) w relacji Berlin - Gorzów Wielkopolski - Berlin zgodnie z ich terminem ważności (do godziny 24:00 w dniu skasowania biletu) uprawniają do przejazdów na sieci komunikacyjnej (autobusowej i tramwajowej) Miejskiego Zakładu Komunikacji (MZK) w Gorzowie Wielkopolskim. W przypadku zakupu biletu (w tym biletu na przejazd grupy do 5 osób) w jedną stronę w relacji Berlin - Gorzów Wielkopolski podróżny może skorzystać z komunikacji miejskiej w Gorzowie Wielkopolskim w terminie dwóch godzin od momentu planowanego przyjazdu.

Zwroty biletów. Bilet VBB - jednorazowy lub jednodniowy - można zwrócić najpóźniej w dniu poprzedzającym pierwszy dzień jego ważności - bez poświadczenia o jego niewykorzystaniu. Od kwoty podlegającej zwrotowi potrąca się odstępne w wysokości 15%, ale nie więcej niż 2,00 EUR według kursu ustalonego na dzień zwrotu. W przypadku rezygnacji z przejazdu z powodu odwołania lub opóźnienia/przewidywanego opóźnienia pociągu powyżej 60 min., kasa zwraca należność za odpowiednio poświadczony bilet bez potrącania odstępnego.

Bezpłatna wymiana biletu jest możliwa najpóźniej w dniu poprzedzającym pierwszy dzień jego ważności.

Bilet okresowy (miesięczny i 7-dniowy) można zwrócić wyłącznie w ramach reklamacji - jeśli nie został wykorzystany w wyniku nieprzewidzianych okoliczności (np. choroba, wypadek).

Sprzedaż biletów. Bilety według części E Taryfy VBB są dostępne we wszystkich kasach spółki ”Przewozy Regionalne” sp. z o.o. na terenie kraju.

Taryfa VBB (w języku polskim) obowiązująca od 1 sierpnia 2013 r. - link

 

Bilety EURO-NYSA

Prawdziwą gratką są jednodniowe bilety EURO-NYSA, pozwalają bowiem za przystępną cenę przemieszczać się w regionie przygranicznym Polski, Niemiec i Czech.

W Polsce oferta obowiązuje:
w 2 klasie pociągów uruchamianych przez ”Przewozy Regionalne” sp. z o.o. i ”Koleje Dolnośląskie” S.A. na odcinkach: Bolesławiec – Węgliniec – Zgorzelec – granica państwa oraz Węgliniec – Lubań Śląski – Jelenia Góra – Szklarska Poręba Jakuszyce – granica państwa,
w autobusach interREGIO Bus na odcinku Jelenia Góra – Karpacz Górny,
na wybranych liniach w autobusach PKS Bolesławiec, PKS Jelenia Góra, PKS Lubań, PKS Zgorzelec,
w pojazdach komunikacji miejskiej w Bolesławcu i Jeleniej Górze.

Na terenie Republiki Czeskiej bilety są ważne na terenie krajów usteckiego (Ústecký kraj), libereckiego (Liberecký kraj), środkowoczeskiego (Středočeský kraj) i hradeckiego (Královéhradecký kraj) na wybranych liniach kolejowych (obsługiwanych przez Koleje Czeskie ČD oraz GW Train Regio a.s.) oraz na wybranych regionalnych liniach autobusowych ČSAD. Ponadto bilety EURO-NYSA honorowane są w pojazdach komunikacji miejskiej w miastach Česká Lípa, Jablonec nad Nisou i Liberec (tramwaje i autobusy).

Na terenie Niemiec bilety EURO-NYSA ważne są w pojazdach przedsiębiorstw komunikacyjnych należących do Związku Przedsiębiorstw Komunikacyjnych Górnych Łużyc i Dolnego Śląska ZVON. Sieć komunikacyjna Związku obejmuje regionalne linie kolejowe i autobusowe na obszarze powiatów (Landkreis) Bautzen i Görlitz oraz miasta Görlitz, a także komunikację miejską w miastach: Bautzen, Bischofswerda, Görlitz (tramwaje i autobusy), Hoyerswerda, Löbau, Weißwasser i Zittau.

Więcej informacji o obszarze obowiązywania biletów EURO-NYSA można znaleźć na stronie Związku Przedsiębiorstw Komunikacyjnych Górnych Łużyc i Dolnego Śląska ZVON:
- mapy i schematy linii,
- rozkłady jazdy dla biletów EURO-NYSA.

Bilety EURO-NYSA można kupić maksymalnie z dwudniowym wyprzedzeniem. Mają one jednodniowy termin ważności, który kończy się o godzinie 4.00 następnego dnia. Kosztują 25 zł (lub 75 zł w wersji dla małych grup do 5 osób pod nazwą EURO-NYSA MINI GRUPA).

Do biletu EURO-NYSA można dokupić za 10 zł bilet na przewóz roweru, który uprawnia do wielokrotnego przewozu roweru w takim samym terminie ważności, co bilet EURO-NYSA.

Bilety sprzedają kasy biletowe oraz obsługa pociągów uruchamianych przez spółki "Przewozy Regionalne" i "Koleje Dolnośląskie". Bilety te są ważne do godziny 4.00 następnego dnia (w Kraju Libereckim do godziny 24.00 w dniu ważności).

Bilety wydane przez polskich przewoźników są wzajemnie honorowane (tj. np. bilety wydane przez przewoźników autobusowych są honorowane w pociągach).

W ofercie nie dopuszcza się jednak: zmiany umowy przewozu, wymiany biletu, zwrotu należności za bilet niewykorzystany lub częściowo niewykorzystany oraz przejścia do 1 klasy.

 


JEDZIEMY DO CZECH!

Przejazd pomiędzy stacjami granicznymi

Międzylesie - Lichkov

W komunikacji przygranicznej w pociągach Przewozów Regionalnych (PR) i České dráhy (ČD) przy przejazdach jednorazowych między stacjami Międzylesie i Lichkov obowiązują bilety jednorazowe z ceną zryczałtowaną - 8 zł (przy zakupie u drużyny konduktorskiej i w kasach ČD - 2 EUR, opłata jest pobierana w CZK). Za przejazd dziecka lub przewóz psa na tych odcinkach zapłacimy 4 zł (1 EUR).

Bilety z cenami zryczałtowanymi są dostępne wyłącznie w pociągu i sprzedawane na wyjazd w dniu ich zakupu. Nie prowadzi się przedsprzedaży tych biletów oraz nie dokonuje ich wymiany ani zwrotów. Turystów podróżujących z rowerami ucieszy zapewne informacja, bilety na przewóz roweru wydane odpowiednio w komunikacji krajowej przez Przewozy Regionalne oraz Koleje Czeskie (ČD), uprawniają do przewozu roweru do pierwszej stacji na odcinku kolei sąsiedzkiej. W ramach oferty każdy podróżny może przewieźć tylko jeden rower.

Ponadto w pociągach, uruchamianych przez PR i w pociągach osobowych ČD honorowane są następujące bilety komunikacji krajowej:

 • Bilet turystyczny i REGIOkarnet, uprawniające do przejazdów na odcinku: Lichkov Gr. - Lichkov;
 • Bilety ČD "Skupinová víkendová jízdenka" (dawniej "SONE +") i "Celodenní jízdenka" (dawniej "ČD Net"), uprawniające do przejazdów na odcinku: Lichkov Gr. - Międzylesie.


Jakuszyce - Harrachov

Bilety krajowe wydane wg TPR do punktu granicznego w kasach biletowych i z terminali mobilnych w pociągach są ważne do pierwszej stacji za granicą, tj:

 • bilety wydane do punktu granicznego Jakuszyce Gr. uprawniają do przejazdu do stacji Harrachov po stronie czeskiej;
 • bilety wydane do punktu granicznego Harrachov Gr. uprawniają do przejazdu do przystanku Szklarska Poręba Jakuszyce po stronie polskiej.


W pociągu drużyny konduktorskie GW Train Regio a.s., obsługujące to połączenie, na odcinek polski wystawiają wyłącznie bilety wg opłat normalnych TPR (bilety z ulgami handlowymi i wg ofert taryfowych i specjalnych nie są wystawiane) i pobierają opłaty w PLN (możliwa jest również opłata w CZK):

 • na przejazd do Czech: w relacjach zgodnych z drogą przebiegu pociągu, najdalej od Szklarskiej Poręby Górnej do punktu granicznego,
 • na przejazd z Czech: od stacji granicznej nie dalej niż do stacji Szklarska Poręba Górna.

Ponadto w ww. pociągach przy przejazdach przez granicę państwa w relacji Szklarska Poręba Jakuszyce - Harrachov honorowane są Bilet turystyczny i REGIOkarnet (tylko w kierunku z Polski do Czech).

Dodatkowe informacje:
Warunki taryfowe oferty specjalnej na przejazd pomiędzy stacjami granicznymi PR - ČD (pdf, 34.37 KB)

Oferta Bilet turystyczny + Czechy

Bilet turystyczny + Czechy to oferta umożliwiająca podróżowanie:po Polsce:

 • pociągami REGIO, interREGIO i REGIOekspres uruchamianymi przez Przewozy Regionalne,
 • pociągami osobowymi uruchamianymi przez Koleje Dolnośląskie i Arriva RP.

Po wybranych trasach naszego południowego sąsiada:

 • pociągami ČD i GW Train Regio a.s.

Oferta jest stosowana zawsze od piątku od godziny 18:00 do poniedziałku do godziny 6:00.

Podróżni, którzy w Polsce zamierzają korzystać wyłącznie z przejazdów pociągami REGIO mogą zakupić tańszą wersję biletu (55 zł), natomiast gdy będą podróżowali także pociągami interREGIO i REGIOekspres, wówczas za bilet zapłacą 89 zł. Nie dokonuje się zwrotu ani wymiany Biletu turystycznego + Czechy po rozpoczęciu terminu jego ważności.

Miłośnicy "dwóch kółek" mogą łącznie lub do posiadanego Biletu turystycznego + Czechy na przewóz roweru kupić bilet ze zryczałtowaną ceną 10 zł. Bilet będzie ważny na wielokrotny przewóz roweru w takim samym terminie jaki będzie wskazany na Bilecie turystycznym + Czechy.

Dodatkowe informacje:

 

Oferta Czechy+

Oferta Czechy+ jest skierowana do podróżnych, którzy posiadają ważny bilet na przejazd pociągiem PR do/od stacji granicznej na kolejowym przejściu granicznym z Republiką Czeską i zamierzają korzystać z przejazdów pociągami w Czechach.

Za jedyne 19 PLN do następujących biletów na przejazd:

 • biletu jednorazowego - wydanego w określonej relacji do wybranej stacji granicznej, odpowiednio: Międzylesie i Szklarska Poręba Jakuszyce,
 • biletu sieciowego imiennego PR (tygodniowego, miesięcznego, półrocznego i rocznego),
 • biletu REGIOkarnet (bilet sieciowy imienny, ważny w ciągu wybranych przez podróżnego 3 dni),

podróżny może nabyć bilet Czechy +. Bilet jest ważny w dniu zakupu. Podróż na podstawie biletu należy ukończyć do godz. 24.00 w danym dniu ważności. Biletu nie można zwrócić ani dokonać jego wymiany.

Bilet Czechy + łącznie z biletem do niego wydanym jest ważny w kl. 2 na przejazdy pociągami PR od/do stacji granicznej na kolejowym przejściu granicznym z Republiką Czeską do punktu granicznego a także w pociągach uruchamianych w Czechach na wybranych trasach (schemat) przez ČD oraz GW Train Regio a.s.

Dodatkowe informacje:
Warunki taryfowe oferty specjalnej Czechy +Obszar obowiązywania biletów wydanych według ofert Bilet turystyczny + Czechy oraz Czechy+

Uwaga!
Od 9 czerwca 2013 roku bilety wydane według ofert Bilet turystyczny + Czechy oraz Czechy+ obowiązują w pociągach Kolei Czeskich ČD, kursujących na odcinkach Moravský Karlov - Mlýnický Dvůr (tab. 024) oraz Dolní Lipka – Hanušovice (tab. 025).

Od 19 czerwca 2013 roku bilety wydane według ofert Bilet turystyczny + Czechy oraz Czechy+ również w autobusach kolejowej komunikacji autobusowej ČD Bus, kursującej na odcinku Hranice na Moravě - Nový Jičín - Přibor - Frýdek-Mistek.


Oferta REGIO Specjal Czechy

Oferta REGIO Specjal Czechy jest dostępna wyłącznie przy odprawie w Polsce.

Bilety w ofercie REGIO Specjal Czechy wydawane są zarówno na przejazd jednorazowy, jak również tam i z powrotem z Polski, w 2 klasie wybranych pociągów relacji Kłodzko/Wrocław - Praga/Pardubice. Bilety wydane wg oferty REGIO Specjal Czechy ważne są tylko w dniu i pociągu/ pociągach wskazanych na bilecie.

Przedsprzedaż biletów w ofercie REGIO Specjal Czechy wynosi 30 dni. Data ważności na przejazd powrotny nie może być określona na termin dalszy niż 30 dni od daty zakupu. Termin ważności biletu na przejazd powrotny nie może być dłuższy niż 30 dni od daty zakupu.

Bilety w ofercie REGIO Specjal Czechy można zakupić wyłącznie w Internetowym Systemie Sprzedaży.

Opłata za bilet w ofercie REGIO Specjal Czechy jest zryczałtowana, uzależniona od relacji i wynosi:

 • Wrocław - Praha przez Pardubice – 79 PLN,
 • Wrocław - Pardubice49 PLN,
 • Kłodzko - Praha69 PLN,
 • Kłodzko - Pardubice39 PLN.


Od powyższych opłat nie stosuje się żadnych ulg. Zmiana umowy przewozu, wymiana albo zwrot biletu, przejście do klasy 1, przejazd innym pociągiem (niż wskazany na bilecie), przerwy w podróży, nie są dozwolone.

Wystawiony w Polsce bilet (dot. to również biletów na przejazd tam i z powrotem) musi być skontrolowany i skasowany w pociągu przez drużynę konduktorską PR (bilet bez pieczątki PR jest uznawany za nieważny na przejazd w pociągach ČD). Jeżeli podróżny okaże w pociągu ČD bilet bez pieczątki PR wówczas jest traktowany jak podróżny bez ważnego biletu na przejazd.

Dodatkowe informacje:
Warunki taryfowe oferty specjalnej REGIO Specjal Czechy


Oferty Kolei Czeskich ważne w pociągach PR

Oferta Skupinová víkendová jízdenka + PolskoZ biletu Skupinová víkendová jízdenka + Polsko może skorzystać od jednej do pięciu osób podróżujących razem, w tym maksymalnie dwie osoby, które ukończyły 15 lat (15+).

Bilet Skupinová víkendová jízdenka + Polsko  w zależności od ceny jest ważny:

 • w Czechach - w 2 klasie wszystkich pociągów uruchamianych przez ČD oraz GW Train Regio a.s., lubwybranego regionu, uruchamianych przez ČD oraz GW Train Regio a.s.,
 • w Polsce - na odcinkach wybranych odcinkach  w klasie 2 wszystkich pociągów uruchamianych przez PR oraz Koleje Dolnośląskie.


Oferta jest stosowana zawsze w sobotę lub niedzielę od godz. 0:01 do 24:00. Bilety Skupinová víkendová jízdenka + Polsko są wydawane tylko elektronicznie wyłącznie na wyjazd w dniu ich nabycia. Zmiana klasy wagonu, zmiana umowy przewozu, wymiana albo zwrot biletu i przejście do klasy 1 nie są dozwolone.

Łącznie lub do okazanego biletu Skupinová víkendová jízdenka + Polsko podróżny może nabyć bilet Skupinová víkendová jízdenka + Polsko kolo. Bilet ten jest ważny w terminie ważności biletu Skupinová víkendová jízdenka + Polsko. W ramach oferty dopuszcza się przewóz tylko jednego roweru na osobę.

Dodatkowe informacje:
Warunki taryfowe oferty specjalnej Skupinová víkendová jízdenka + Polsko
Opis oferty na stronie Kolei Czeskich ČD (j. czeski)

 

Oferta Celodenní jízdenka + Polsko

Bilet Celodenní jízdenka + Polsko w zależności od ceny jest ważny:

 • w Czechach - w klasie 2 wszystkich pociągów wybranego regionu, uruchamianych przez ČD oraz GW Train Regio a.s.
 • oraz w Polsce - na wybranych odcinkach (Warunki taryfowe), w klasie 2 wszystkich pociągów uruchamianych przez PR oraz Koleje Dolnośląskie


Oferta jest stosowana zawsze od godz. 0:01 do godz. 24:00 danego dnia. Bilety Celodenní jízdenka + Polsko są wydawane wyłącznie elektronicznie na wyjazd w dniu nabycia. Nie prowadzi się przedsprzedaży tych biletów.

Zmiana umowy przewozu, wymiana albo zwrot biletu i przejście do klasy 1 nie są dozwolone. Łącznie lub do okazanego biletu Celodenní jízdenka + Polsko podróżny może nabyć bilet Celodenní jízdenka + Polsko kolo. Bilet ten jest ważny w terminie ważności biletu Celodenní jízdenka + Polsko.

Dodatkowe informacje:
Warunki taryfowe oferty specjalnej Celodenní jízdenka + Polsko
Opis oferty na stronie Kolei Czeskich ČD (j. czeski)


Obszar obowiązywania biletów wydanych według ofert Skupinová víkendová jízdenka + Polsko oraz Celodenní jízdenka + Polsko - ważny od 9 czerwca 2013 roku

Oferta specjalna Včasná jízdenka Evropa/First Minute Europe - sprzedaż przez Internet.

Bilety w ofercie Včasná jízdenka Evropa/First Minute Europe wydawane są zarówno na przejazd jednorazowy, jak również na przejazd tam i z powrotem w 2 klasie pociągów relacji Praga/Pardubice - Klodzko/Wroclaw.

Bilety wydane wg oferty Včasná jízdenka Evropa/First Minute Europe ważne są tylko w dniu i pociągu/ pociągach wskazanych na bilecie. Przedsprzedaż biletów w ofercie Včasná jízdenka Evropa/First Minute Europe kończy się najpóźniej na 3 dni przed pierwszym dniem ważności biletu. Liczba biletów przewidzianych do sprzedaży wg tej oferty na dany pociąg jest ograniczona.

Opłata za bilet w ofercie Včasná jízdenka Evropa/First Minute Europe jest zryczałtowana, uzależniona od relacji i wynosi odpowiednio:

 • Praha – Kłodzko - 14 EUR
 • Pardubice – Kłodzko - 8 EUR
 • Praha – Wrocław - 17 EUR
 • Pardubice – Wrocław - 11 EUR


Od powyższych opłat nie stosuje się żadnych ulg. Zmiana umowy przewozu, wymiana albo zwrot biletu, przejście do klasy 1, przejazd innym pociągiem (niż wskazany na bilecie), przerwy w podróży, nie są dozwolone.

Wystawiony w Czechach bilet (dot. to również biletów na przejazd tam i z powrotem) musi być skontrolowany i skasowany w pociągu przez drużynę konduktorską ČD (bilet bez pieczątki ČD jest uznawany za nieważny na przejazd w pociągach PR). Jeżeli podróżny okaże w pociągu PR bilet bez pieczątki ČD wówczas jest traktowany jak podróżny bez ważnego biletu na przejazd.

Dodatkowe informacje:
Warunki taryfowe oferty specjalnej Včasná jízdenka Evropa/First Minute Europe
Opis oferty na stronie Kolei Czeskich ČD (j. czeski)
Za bilety czeskie, których ceny podane są w euro, płatność następuje w koronach czeskich (CZK), przeliczanych po kursie kolejowym Kolei Czeskich, właściwym dla dnia dokonania płatności.


W pociągach Spółki ”Przewozy Regionalne” honorowane są również bilety wystawione według Międzynarodowych szczególnych warunków przewozu stosowanych do przejazdów na podstawie biletów nie zawierających obowiązkowej rezerwacji miejsca (SCIC-NRT), Międzynarodowych szczególnych warunków przewozu Taryfy Wschód - Zachód (SCIC-TWZ). Szczegółowe informacje można uzyskać w kasach międzynarodowych oraz w dokumentach taryfowych.

Honorowane są też bilety:

 • Inter Rail,
 • Eurail Poland Pass (Eurail One Country Pass valid in Poland),
 • Eurail Germany-Poland Pass (Eurail Regional Pass valid in Germany and Poland),
 • European East Pass.


Bilety Eurail Global Pass oraz Eurail Select Pass nie są ważne przy przejazdach w Polsce (dotyczy wszystkich przewoźników).

Więcej informacji:
Przewodnik InterRail Global Pass 2013 (j. polski)
Strona internetowa InterRail (j. angielski, francuski, hiszpański, holenderski, niemiecki, włoski)
Strona internetowa Eurail (j. angielski, hiszpański, portugalski)


NA BIAŁORUŚ ZA 3 €

Dwie pary pociągów w relacji Białystok - Grodno - Białystok, obsługiwanych elektrycznym zespołem trakcyjnym. Na stacji Białystok pociągi skomunikowane z pociągami dalekobieżnymi w kierunku Warszawy.
Trzy pary pociągów w relacji Brest - Terespol - Brest, obsługiwanych składem wagonowym.
Wszystkie pociągi kursują codziennie.

W rocznym rozkładzie jazdy 2013/2014 liczba pociągów w relacji Białystok - Grodno - Białystok zostanie zwiększona do trzech par. Szczegółowy rozkład jazdy można znaleźć tutaj.

CENY BILETÓW

Przy przejazdach pomiędzy polskimi i białoruskimi stacjami granicznymi stosowana jest oferta biletów ze zryczałtowaną cenę 3 EUR. Dzięki tej ofercie pasażerowie za bilety płacą znacznie mniej niż przy zastosowaniu tradycyjnej taryfy międzynarodowej.

Przejazd z Polski na Białoruś

 • na przejazd w relacji „tam" (Kuźnica Białostocka - Grodno oraz Terespol - Brześć) wydawane są bilety ze zryczałtowaną ceną w wysokości 3 EUR,
 • na przejazd w relacji „tam i powrót" (Kuźnica Białostocka - Grodno - Kuźnica Białostocka oraz Terespol - Brześć - Terespol) wydawane są bilety ze zryczałtowaną ceną w wysokości 6 EUR.

Bilety zakupione w Polsce ważne są w dniu wyjazdu, wskazanym na bilecie. Bilety ze zryczałtowana opłatą nie podlegają wymianie ani zwrotowi. Od ww. opłat nie są udzielane ulgi.

Uwaga! Pasażerowie udający się ze stacji granicznych Terespol i Kuźnica Białostocka w kierunku Białorusi zobowiązani są zgłosić się do odprawy paszportowej nie później niż 15 minut przed planowanym odjazdem pociągu.

Uwaga! Podróżny z biletem wydanym w Polsce zobowiązany jest na przejazd „powrotny" w relacjach: Brest - Terespol i Grodno - Kuźnica Białostocka, ostemplować posiadany bilet w kasie Kolei Białoruskiej. Za ostemplowanie biletu pobierana jest opłata w wysokości ok. 1 CHF.

Przejazd z Białorusi do Polski

 • na przejazd w relacji „tam" (Grodno - Kuźnica Białostocka oraz Brześć - Terespol) wydawane są bilety ze zryczałtowaną ceną w wysokości 3 EUR. Dodatkowo przy sprzedaży biletu pobierana jest opłata w wysokości ok. 1 CHF,
 • na przejazd w relacji „tam i powrót" (Grodno - Kuźnica Białostocka - Grodno oraz Brześć - Terespol - Brześć) wydawane są bilety ze zryczałtowaną ceną w wysokości 6 EUR. Dodatkowo przy sprzedaży biletu pobierana jest opłata w wysokości ok. 1 CHF,
 • na przejazd „powrotny" na podstawie biletu 6 EUR wydanego w Polsce, podróżny zobowiązany jest ostemplować bilet w kasie Kolei Białoruskiej. Za ostemplowanie biletu pobierana jest opłata w wysokości ok. 1 CHF.


Bilety zakupione na Białorusi ważne są wyłącznie na przejazd pociągiem, wskazanym na bilecie. Bilety ze zryczałtowana opłatą nie podlegają wymianie ani zwrotowi. Od ww. opłat nie są udzielane ulgi.


PRZEWÓZ ROWERU

Z Polski na Białoruś
Osoby zamierzające podróżować do białoruskich stacji granicznych: Grodno i Brześć z rowerami, są zobowiązane na przewóz roweru zakupić bilet z opłatą zryczałtowaną - 7,00 zł, wskazaną w Taryfie przewozowej (TPR).

Na terenie Białorusi istnieje możliwość przewozu rowerów koleją:

 • w przedsionkach pociągów podmiejskich w liczbie nie większej niż jeden rower na każdy przedsionek, ponosząc opłatę w wysokości równej cenie biletu normalnego w danej relacji,
 • w pociągach dalekobieżnych w wagonie bagażowym, ponosząc opłatę zależną od wagi roweru.


Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej Kolei Białoruskiej.

Z Białorusi do Polski

Przewóz roweru pod opieką podróżnego do stacji granicznych: Kuźnica Białostocka i Terespol odbywa się na podstawie dodatkowego biletu z opłatą zryczałtowaną 3 EUR, obowiązującego w komunikacji przygranicznej PR-BC (na druku RCT2-Ekspress). Na dalszy przewóz roweru podróżny zobowiązany jest wykupić odpowiedni bilet według taryfy wewnętrznej polskiego przewoźnika.

UWAGA!
Za bilety, których ceny podane są w obcych walutach, płatność następuje w PLN przeliczanych po kursie kolejowym właściwym dla dnia dokonania płatności.

Ponadto w pociągach Spółki "Przewozy Regionalne" honorowane są bilety wystawione według Międzynarodowych szczególnych warunków przewozu stosowanych do przejazdów na podstawie biletów niezawierających obowiązkowej rezerwacji miejsca (SCIC NRT), Międzynarodowych szczególnych warunków przewozu Taryfy Wschód - Zachód (SCIC-TWZ). Honorowane są też bilety Inter Rail, Eurail Poland Pass, Eurail Germany-Poland Pass oraz European East Pass. Szczegółowe informacje można uzyskać w kasach międzynarodowych oraz w dokumentach taryfowych.

Newsletter

Skontaktuj się


INFORMACJA KOLEJOWAKoleje Dolnośląskie S.A.
tel.: + 48 76 753 51 22 (8-20)
tel.: 703 302 503 (24h) - opłata
za min. połączenia 2,08 zł brutto

Przewozy Regionalne sp. z o.o.
tel.: 782 451 992 (24h)
tel.: 703 20 20 20 (24h) - opłata
za min. połączenia 1,29 zł brutto