Bilety aglomeracyjne

Współpraca Przewozów Regionalnych i Kolei Dolnośląskich - przewoźników kolejowych operujących na terenie Dolnego Śląska – oraz Samorządu Województwa Dolnośląskiego i Miasta Wrocław zaowocowała ofertą biletów aglomeracyjnych. Dzięki nim możliwe jest tańsze podróżowanie w aglomeracji pociągami i komunikacją miejską Wrocławia. 

Bilet aglomeracyjny od kilku lat pozwala podróżować na terenie dużej aglomeracji wrocławskiej, między Wrocławiem a Strzelinem, Jaworzyną Śląską, Wołowem, Żmigrodem, Oleśnicą, Jelczem-Laskowicami, Oławą i Trzebnicą.

---

Bilety aglomeracyjne są to bilety zintegrowane na pociąg / tramwaj / autobus. 

Duża Aglomeracja Wrocławska – w środkach komunikacji miejskiej na obszarze Wrocławia oraz w pociągach REGIO i osobowych, w klasie 2 spółki Przewozy Regionalne i Koleje Dolnośląskie, na obszarze ograniczonym stacjami: Strzelin, Jaworzyna Śląska, Wołów, Żmigród, Oleśnica, Jelcz-Laskowice, Oława, Malczyce, Trzebnica, do stacji znajdującej się na terenie Wrocławia (np. Wrocław Sołtysowice).

W przypadku Dużej Aglomeracji Wrocławskiej imienny bilet miesięczny Przewozów Regionalnych Sp. z o.o. lub Koleje Dolnośląskie z naklejonym znaczkiem Gminy uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów drogą najkrótszą lub wskazaną na bilecie, między wszystkimi stacjami odcinka, na który został wydany, pociągami osobowymi w klasie 2 oraz nieograniczonej liczby przejazdów na wszystkich liniach normalnych lub normalnych i pospiesznych środkami komunikacji miejskiej w granicach Wrocławia.

Znaczek Gminy dostępny jest w cenie:
- 86,00 zł (ulg. 43,00 zł) na wszystkie linie,
- 72,00 zł (ulg. 36,00 zł) na wszystkie linie normalne.

Sprzedaż biletów zintegrowanych w ramach Dużej Aglomeracji Wrocławskiej wraz ze znaczkami Gminy odbywa się w kolejowych kasach biletowych. Wysokość opłat za kolejowe przejazdy aglomeracyjne uzależniona jest od odległości pokonywanej trasy.

---

Od 1 czerwca 2013 r. pasażerowie MPK mogą bez dodatkowych opłat jeździć pociągami Kolei Dolnośląskich i Przewozów Regionalnych w granicach miasta Wrocław.

Podróżni korzystający codziennie z komunikacji miejskiej mają do dyspozycji średnio 220 pociągów w ciągu doby, którymi można poruszać się bez ograniczeń pomiędzy 19 stacjami i przystankami kolejowymi na terenie Wrocławia. Oznacza to, że przejazd z najodleglejszych części miasta do centrum, niezależnie od pory dnia, zajmie nie więcej niż 25 minut.

Oferta jest ważna we wszystkich pociągach osobowych Kolei Dolnośląskich oraz pociągach REGIO Przewozów Regionalnych. Przejazdy są możliwe tylko w granicach miasta, pomiędzy stacjami, w których nazwie znajduje się "Wrocław".

Rodzaje honorowanych biletów:

Bilety okresowe kodowane na URBANCARD:
- imienne na wszystkie linie i wszystkie linie normalne (7-dniowe, 30-dniowe, 60-dniowe, 90-dniowe, semestralne);
- na okaziciela (30-dniowe, 60-dniowe, 90-dniowe);

Bilety okresowe kodowane na elektronicznych legitymacjach studenckich (ELS):
- imienne na wszystkie linie i wszystkie linie normalne (7-dniowe, 30-dniowe, 60-dniowe, 90-dniowe, semestralne);

Bilety w formie tradycyjnej (papierowe):
- czasowe, uprzednio skasowane w pojeździe miejskiej komunikacji zbiorowej (24-godzinne, 48-godzinne, 72-godzinne, 168-godzinne);

Bilety w formie telefonicznej:
- czasowe (24-godzinne, 48-godzinne, 72-godzinne, 168-godzinne).

Newsletter

Skontaktuj się


INFORMACJA KOLEJOWAKoleje Dolnośląskie S.A.
tel.: + 48 76 753 51 22 (8-20)
tel.: 703 302 503 (24h) - opłata
za min. połączenia 2,08 zł brutto

Przewozy Regionalne sp. z o.o.
tel.: 782 451 992 (24h)
tel.: 703 20 20 20 (24h) - opłata
za min. połączenia 1,29 zł brutto