Masz pytanie ? Zadzwoń: INFORMACJA KOLEJOWA 19 757

12.10.2012

Zmiany w rozkładzie od 16 października

Kolejne zmiany w rozkładzie jazdy pociągów w województwie dolnośląskim, podyktowane pracami remontowymi i modernizacjami, zostaną wprowadzone od 16 października 2012 r.Najpoważniejsze zmiany dotyczyć będą trasy Wrocław - Oleśnica - Kluczbork / Ostrów Wlkp. / Krotoszyn, gdzie wystąpi największe natężenie kilkunastodniowych prac remontowych na różnych odcinkach. Powodować to będzie wariantowanie rozkładu jazdy niektórych pociągów, kursowanie drogą okrężną oraz w niektórych przypadkach wydłużenie czasów przejazdu. Kontynuacja prac modernizacyjnych i remontowych obejmie również linie Wrocław - Rawicz, Wrocław - Jelenia Góra, Wrocław - Legnica, oraz Kłodzko / Domaszków - Międzylesie.

Wrocław – Oleśnica – Kluczbork / Ostrów Wielkopolski / Krotoszyn

W dalszym ciągu zamknięty będzie jeden tor na odcinku Wrocław Nadodrze – Wrocław Sołtysowice oraz do 10 listopada br. całkowicie szlak Twardogóra Sycowska - Bukowina Sycowska. Ponadto, remontowane będą również tory lub przejazdy kolejowe na szlakach Długołęka - Borowa Oleśnicka - Oleśnica oraz Oleśnica - Bierutów - Namysłów. Z tego względu znacznie zmniejszona zostanie przepustowość linii, przez co Zarządca Infrastruktury ograniczył liczbę pociągów, które będą mogły pokonać newralgiczne odcinki. Część pociągów zostanie odwołana lub kursować będzie w skróconej relacji. W zamian za to inne pojadą od strony Ostrowa Wielkopolskiego do Wrocławia przez stację Oleśnica.
Ponownie kursować będzie natomiast odwołany dotychczas pociąg z Oleśnicy (odj. 06:59) do Wrocławia Gł.
Część pociągów kursować będzie w okresie 16 października - 08 grudnia br. według różnych wariantów, dlatego prosimy o dokładne sprawdzanie godzin kursowania pociągów.

Szczegółowy rozkład jazdy dla linii Wrocław – Oleśnica w okresie 16 października - 10 listopada 2012 r.
Szczegółowy rozkład jazdy dla linii Wrocław – Oleśnica w okresie 11 listopada - 08 grudnia 2012 r.


Szczegółowy rozkład jazdy dla linii Wrocław – Kluczbork w okresie 16 października - 08 grudnia 2012 r.


W zamian za odwołany w dni robocze pociąg relacji Oleśnica (odj. 05:54) - Wrocław Główny, pociąg nr 76531/0 relacji Ostrów Wielkopolski - Wrocław Główny w dniach 16 października - 08 grudnia br. kursował będzie przez stację Oleśnica.
Dodatkowo ze względu na ograniczoną przepustowość remontowanych szlaków, pociąg nr 76535/4 z Ostrowa Wielkopolskiego o godzinie 05:28 (do 10 listopada br.) lub 05:37 (od 11 listopada br.) kursował będzie w skróconej relacji do stacji Oleśnica, gdzie zapewnione będzie skomunikowanie na pociąg REGIO z Kluczborka do Wrocławia Głównego.

Z uwagi na kontynuację prac remontowych na odcinku Twardogóra Sycowska - Bukowina Sycowska, do dnia 10 listopada br. za wszystkie pociągi REGIO na tym odcinku kursować będzie zastępcza komunikacja autobusowa. PociąginterREGIO PROSNA rel. Wrocław Główny (odj. 11:27) – Chełm oraz Białystok – Wrocław Główny (przyj. 22:57) skierowany zostanie na trasę okrężną przez Krotoszyn z pominięciem stacji Twardogóra Sycowska, Międzybórz Sycowski oraz Odolanów.
Dodatkowo w dniach 20, 21 października br. dwie pary pociągów na trasie do Ostrowa Wielkopolskiego zastąpione zostaną komunikacją zastępczą na wydłużonym odcinku Twardogóra Sycowska - Odolanów.

Szczegółowy rozkład jazdy dla linii Wrocław – Ostrów Wielkopolski / Krotoszyn
w okresie 16 października - 10 listopada 2012 r.


Szczegółowy rozkład jazdy dla linii Wrocław – Ostrów Wielkopolski / Krotoszyn
w okresie 16 października - 10 listopada 2012 r.
Wrocław – Jelcz Laskowice

Z powodu wykolejenia pociągu towarowego na szlaku Siechnice - Czernica Wrocławska, do odwołania nie kursują pociągi na trasie Wrocław - Jelcz Laskowice, a w ich miejsce uruchomiona została zastępcza komunikacja autobusowa.

Szczegółowy rozkład jazdy dla linii Wrocław – Jelcz Laskowice – (Opole)
od 16 października 2012 r. do odwołania
Wrocław – Brzeg – Opole

Niewielkie zmiany w rozkładzie jazdy pociągów regionalnych spowodowane będą przesunięciami godzinowymi pociągów dalekobieżnych, kursujących modernizowanym ciągiem Poznań – Wrocław i dalej w kierunku Katowic. Niektóre pociągi odjeżdżać będą wcześniej.

Szczegółowy rozkład jazdy dla linii Wrocław – Brzeg – (Opole)
w okresie 16 października - 08 grudnia 2012 r.
Wrocław – Kłodzko – Międzylesie

W dni robocze w okresie 16 - 25 października br. ponownie uruchomiona zostanie za niektóre pociągi autobusowa komunikacja zastępcza na odcinkach Kłodzko Główne - Międzylesie (16 - 19 i 22 października br.) lub Domaszków - Międzylesie (23 - 25 października br.). Poza tym okresem rozkład jazdy nie ulegnie zasadniczym zmianom, jedynie kilka pociągów kursować będzie później niż dotychczas, przede wszystkim z powodu skomunikowań z pociągami z głębi kraju lub kilkudniowym robotom torowym na terenie węzła wrocławskiego.
Pociąg interREGIO SZCZELINIEC z Białegostoku od dnia 16 października br. ponownie kursował będzie w pełnej relacji do Międzylesia, analogicznie pociąg iR MAMRY do Olsztyna kursował będzie w pełnej relacji z Międzylesia.
Na odcinku Wrocław Główny – Międzylesie – Wrocław Główny pociągi SZCZELINIEC i MAMRY kursować będą jako REGIO.

Szczegółowy rozkład jazdy dla linii Wrocław – Kłodzko – Międzylesie – Lichkov
w okresie 16 października - 08 grudnia 2012 r.
Wrocław – Wałbrzych – Jelenia Góra

Od października br. kontynuowane będą prace remontowe na linii do Jeleniej Góry, przez co ponownie część pociągów kursować będzie wg różnych wariantów.

Szczegółowy rozkład jazdy dla linii Wrocław – Wałbrzych – Jelenia Góra
w okresie 16 października - 08 grudnia 2012 r.
Wrocław – Legnica – Węgliniec – Zgorzelec

Trwa modernizacja stacji Wrocław Leśnica, co okresowo wymaga również zamknięcia jednego z torów na przyległych szlakach (do Miękini i Wrocławia Żernik). Zmiany w rozkładzie jazdy będą niewielkie w stosunku do dotychczasowej organizacji ruchu.

Szczegółowy rozkład jazdy dla linii Wrocław – Legnica – Węgliniec – Zgorzelec
w okresie 16 października - 08 grudnia 2012 r.
Wrocław – Wołów – Głogów


Zakończone zostały nocne roboty torowe na jednotorowym szlaku Księginice - Brzeg Dolny, w związku z czym pociągi regionalne będą kursować zasadniczo bez żadnych zmian w pełnych relacjach. Możliwe kilkuminutowe przesunięcia pojedynczych pociągów spowodowane będą koniecznością dostosowania godzin kursowania do przepustowości węzła wrocławskiego.

Szczegółowy rozkład jazdy dla linii Wrocław – Głogów – Zielona Góra
w okresie 16 października - 08 grudnia 2012 r.
Wrocław – Rawicz – Poznań

W dalszym ciągu modernizowana linia kolejowa Wrocław – Poznań będzie na większości odcinka do Rawicza jednotorowa, co nie pozwoli na uruchomienie wszystkich zaplanowanych przez przewoźników pociągów. Część pociągów REGIO będzie odwołana, a w ich miejsce kursować będą z dodatkowymi postojami w kierunku Wrocławia pociągiTLK oraz interREGIO, w których na odcinku Rawicz - Wrocław Główny honorowane będą wszystkie ważne bilety na pociągi REGIO oraz odprawa podróżnych odbywać będzie się wg taryfy REGIO w wyznaczonych wagonach.

Organizacją taką objęte będą następujące pociągi TLK oraz interREGIO:
- TLK nr 73102 rel. Poznań Główny - Kraków Główny
honorowanie i odprawa wg taryfy REGIO w dwóch ostatnich wagonach
na odc. Rawicz (odj. 06:59) - Wrocław Gł. (przyj. 08:24);
- TLK nr 83102 rel. Kołobrzeg - Kraków Główny
honorowanie i odprawa wg taryfy REGIO w dwóch pierwszych wagonach
na odc. Rawicz (odj. 14:58) - Wrocław Gł. (przyj. 16:37);
- interREGIO nr 16120 rel. Białystok - Międzylesie
honorowanie i odprawa wg taryfy REGIO na odc. Rawicz (odj. 17:10) - Wrocław Gł. (przyj. 18:43);
- TLK nr 86100 rel. Szczecin Główny - Wrocław Główny
honorowanie i odprawa wg taryfy REGIO w dwóch pierwszych wagonach
na odc. Rawicz (odj. 19:13) - Wrocław Gł. (przyj. 20:50).

Dodatkowo, ostatni w dobie pociąg relacji Wrocław Główny (odj. 22:41) - Rawicz oraz pierwszy poranny relacji Rawicz - Wrocław Główny (przyj. 04:59) będzie ponownie kursował w pełnej relacji bez uruchamiania komunikacji zastępczej na odcinku Skokowa - Rawicz - Skokowa.
Ponadto, pociąg interREGIO MAMRY relacji Międzylesie - Wrocław Główny (odj. 08:19) - Olsztyn Główny skierowany zostanie w drodze do Poznania na trasę okrężną przez Oleśnicę Rataje, Milicz, Krotoszyn i Jarocin (do 10 listopada  br.) lub Oleśnicę Rataje, Ostrów Wielkopolski i Jarocin (od 11 listopada br.).

Szczegółowy rozkład jazdy dla linii Wrocław – Rawicz w okresie 16 października - 08 grudnia 2012 r.

 

Zachęcamy również do zapoznania się z niewielkimi zmianami w rozkładzie Kolei Dolnośląskich.

Pełny rozkład jazdy obowiązujący od 16 października znajduje się w zakładce ROZKŁAD JAZDY.

Poniżej tablice odjazdów i przyjazdów stacji Wrocław Główny.


Komentarze

Etieneth
11:34 22.10.2012
Jestem ciekawa czym kierowali się ludzie układający nowy rozkład jazdy. Chodzi o odcinek Wrocław-Rawicz. Niestety został zlikwidowany pociąg z Wrocławia który był po 17 lub wcześniej przed 18. Czy osoby które układały ten rozkład zdają sobie sprawę ilu ludzi zostało pozbawionych powrotu z pracy lub ze szkoły?Ludzie kończący pracę o 17 mają pociąg dopiero o 18.47.Gdzie nie jest powiedziane że się wszyscy zmieszczą do tego pociągu.Fakt, teraz gdy pociąg wyjeżdzal z Wrocławia o 17.20 nie był za bardzo oblegany ponieważ ludzie po prostu nie zdążali na ten pociąg. Ale w momencie gdy odjazd był o 17.40 lub 17.50, dwa składy pociągu były w pełni zapełnione.Trzeba było dołożyć jeszcze więcej pociągów TLK na tej trasie gdzie w jednym wagonie jedzie jedna osoba.

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Najpopularniejsze

Newsletter

Skontaktuj się


INFORMACJA KOLEJOWAKoleje Dolnośląskie S.A.
tel.: + 48 76 753 51 22 (8-20)
tel.: 703 302 503 (24h) - opłata
za min. połączenia 2,08 zł brutto

Przewozy Regionalne sp. z o.o.
tel.: 782 451 992 (24h)
tel.: 703 20 20 20 (24h) - opłata
za min. połączenia 1,29 zł brutto