Masz pytanie ? Zadzwoń: INFORMACJA KOLEJOWA 19 757

10.07.2009

Samorządowa Spółka PKP Przewozy Regionalne łączy miasta i województwa

Możliwość tańszego podróżowania koleją między miastami położonymi w sąsiednich województwach, nad morze, w góry, na trasach łączących największe miasta za niską cenę – to najważniejsze elementy idei sieci połączeń interREGIO. Tak jak tanie linie lotnicze, pociągi interREGIO to oferta skierowana do pasażerów oczekujących przede wszystkim korzystnej ceny i jak najkrótszego czasu podróży, a niekoniecznie wysokiego komfortu.


Pierwszy pociąg interREGIO połączył Warszawę z Białymstokiem na początku marca. Przed długim weekendem majowym pociągi zaczęły obsługiwać szlaki Warszawa – Poznań oraz Wrocław – Kraków – Przemyśl. Połączenia uruchomione w czerwcu to relacje Warszawa – Łódź, Warszawa – Bydgoszcz oraz Poznań – Olsztyn. InterREGIO kursuje także z Warszawy do Krakowa, przez główny polski korytarz kolejowy – Centralną Magistralę Kolejową. Ponadto interREGIO oferuje szybki dojazd na wakacyjny wypoczynek – z Poznania oraz z Sieradza przez Łódź do Gdyni, z Wrocławia do Zakopanego oraz Świnoujścia.

InterREGIO kursuje już w całym kraju. Wraz z końcem wakacji przestały kursować pociągi z Wrocławia do Zakopanego i Świnoujścia, oraz z Gdyni do Poznania i Sieradza, ale uruchomiono nowe połączenia, które pozwalają korzystać z oferty interREGIO mieszkańcom kolejnych polskich miast.

Od początku września dojedziemy:
- z Wrocławia do Warszawy przez Łódź i do Kielc przez Częstochowę;
- z Poznania do Szczecina i Słupska
- z Kielc do Warszawy przez Centralną Magistralę Kolejową

Pociągi interREGIO to nie jedynie tańsze bilety, ale też rozkład jazdy, na wielu odcinkach korzystniejszy niż pociągi pośpieszne spółki PKP Intercity. Dobre wyniki czasowe interREGIO osiąga dzięki rzadkim postojom i niewielkim rezerwom czasowym. Na trasach interREGIO kursują składy regionalne – elektryczne zespoły trakcyjne i wagony piętrowe z lokomotywą.

Udziały w Spółce przypadły Województwu Dolnośląskiemu w grudniu. Ma ono nieco ponad 7% akcji. Nowy właściciel dąży do poprawy wizerunku kolei, rozbudowy sieci połączeń, zdobycia nowych pasażerów oraz pozyskiwania dodatkowych przychodów i poprawy kondycji ekonomicznej przedsiębiorstwa.


Komentarze

Ten artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Najpopularniejsze

Newsletter

Skontaktuj się


INFORMACJA KOLEJOWAKoleje Dolnośląskie S.A.
tel.: + 48 76 753 51 22 (8-20)
tel.: 703 302 503 (24h) - opłata
za min. połączenia 2,08 zł brutto

Przewozy Regionalne sp. z o.o.
tel.: 782 451 992 (24h)
tel.: 703 20 20 20 (24h) - opłata
za min. połączenia 1,29 zł brutto