Masz pytanie ? Zadzwoń: INFORMACJA KOLEJOWA 19 757

23.06.2009

Nowe połączenia kolejowe na wakacje

Wraz z nadejściem sezonu wakacyjnego spółka PKP Przewozy Regionalne, której współwłaścicielem jest Samorząd Województwa Dolnośląskiego, uruchamia kolejne połączenia klasy InterREGIO – tanie pociągi przyśpieszone obsługujące relacje dalekobieżne.


Po pierwszych pociągach, które od długiego weekendu majowego wyruszyły na szlak między Wrocławiem a Krakowem i Rzeszowem, przyszedł czas na połączenia Dolnego Śląska z ośrodkami turystycznymi. InterRegio połączy Wrocław ze Świnoujściem (odjazd nad morze o 9:25, odjazd ze Świnoujścia 12:35) i Zakopanem (odjazd pociągu z Wrocławia 07:35, odjazd ze stolicy Tatr 14:41). Ponadto rozbudowana i uzupełniona o połączenia codzienne będzie sieć pociągów zmierzających do Krakowa, Rzeszowa i Przemyśla.

Pociągi InterRegio to pomysł spółki PKP Przewozy Regionalne na przyciągnięcie klientów, dla których istotna jest cena biletu. Pociągi te są znacznie tańsze niż połączenia pośpieszne spółki InterCity, i bezkonkurencyjne wobec połączeń ekspresowych, mimo że dzięki ograniczonej liczbie postojów pokonują trasy w zbliżonym czasie. InterRegio są obsługiwane składami elektrycznymi i piętrowymi, znanymi ze szlaków lokalnych.

Samorząd Województwa Dolnośląskiego jako udziałowiec poparł działania Spółki zmierzające do pozyskania nowych klientów, zagospodarowania istniejącej niszy, zapewnienia sprawnej i taniej komunikacji dla mieszkańców regionu. Z przeprowadzonych badań i prognoz wynika, że nowy produkt spotkał się z zainteresowaniem podróżnych, dzięki czemu Województwo nie będzie ponosić dodatkowych kosztów z tytułu ich funkcjonowania.Komentarze

Ten artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Najpopularniejsze

Newsletter

Skontaktuj się


INFORMACJA KOLEJOWAKoleje Dolnośląskie S.A.
tel.: + 48 76 753 51 22 (8-20)
tel.: 703 302 503 (24h) - opłata
za min. połączenia 2,08 zł brutto

Przewozy Regionalne sp. z o.o.
tel.: 782 451 992 (24h)
tel.: 703 20 20 20 (24h) - opłata
za min. połączenia 1,29 zł brutto