Masz pytanie ? Zadzwoń: INFORMACJA KOLEJOWA 19 757

05.01.2009

Linia Kłodzko- Wałbrzych otwarta dla pasażerów!

Od 5 stycznia uruchomione zostało połączenie kolejowe na linii Kłodzko- Nowa Ruda- Wałbrzych. Dzień po otwarciu linii, specjalnym szynobusem z Wałbrzycha do Nowej Rudy przejechali przedstawiciele województwa oraz znajdujących się na trasie miejscowości.


Na trasie Wałbrzych – Kłodzko- Wałbrzych w sumie uruchomiono 4 pary pasażerskich połączeń kolejowych w ciągu dobry, które obsługiwane będą przez 2 szynobusy. Trasa jaką pokonują należy do najpiękniejszych w kraju, wiedzie bowiem przez liczne mosty i tunele, w tym uznawany za najdłuższy w Polsce wałbrzyski tunel pod Małym Wołowcem (ponad 1600 m długości).

Niskopodłogowe, przystosowane także dla osób niepełnosprawnych, autobusy szynowe jednorazowo przewieźć mogą około 300 osób.

W specjalnym pociągu jechali przedstawiciele samorządu województwa  (zarządu województwa: marszałek Marek Łapiński, wicemarszałek Tadeusz Drab, a także odpowiedzialny za sprawy transportu kolejowego Zbigniew Szczygieł; sejmiku dolnośląskiego: Julian Golak, Jerzy Tutaj, Grzegorz Skiba, Patryk Wild), Prezes Spółki Koleje Dolnośląskie S.A. Tomasz Strapagiel, oraz przedstawiciele samorządów.

Pasażerów na pokładzie przywitali Marek Łapiński (Marszałek Województwa Dolnośląskiego), Piotr Kruczkowski (Prezydent Wałbrzycha) oraz Tomasz Strapagiel (Prezes Kolei Dolnośląskich SA). Po symbolicznym skasowaniu biletów, sygnał do odjazdu dał Członek Zarządu Województwa, Zbigniew Szczygieł.

Stacja Nowa Ruda
Specjalny szynobus zatrzymywał się trzykrotnie, wszędzie gorąco witany przez miejscowe władze i mieszkańców. Podczas pierwszego przystanku w Jedlinie Zdrój, podróżujących przywitali  burmistrz Leszek Orpel, wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Romualdem Wysockim oraz  turyści i kuracjusze tamtejszego uzdrowiska. Przygotowano poczęstunek w postaci gorącej, smacznej grochówki.

„Koleje Dolnośląskie Spółka Akcyjna” powołana została pod koniec 2007 roku. Początkowo Spółka  chce realizować przewozy w centralnej i południowej części województwa. W niedalekiej przyszłości planuje przywrócenie regularnych połączeń m.in. na liniach: Świdnica- Wrocław i Wrocław – Trzebnica.

Stacja Głuszyce
W Głuszycy szynobus powitany został przez miejscowe dzieci, a do pociągu wsiadł kolejny pasażer, burmistrz miasta Wojciech Durak.

Orkiestra dęta
Trzecią i ostatnia stacją na trasie był przystanek Nowa Ruda. Przy muzyce orkiestry górniczej, dźwięku syren strażackich, witany przez burmistrza gminy – Tomasza Kilińskiego, szynobus dotarł do celu.


Komentarze

Ten artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Najpopularniejsze

Newsletter

Skontaktuj się


INFORMACJA KOLEJOWAKoleje Dolnośląskie S.A.
tel.: + 48 76 753 51 22 (8-20)
tel.: 703 302 503 (24h) - opłata
za min. połączenia 2,08 zł brutto

Przewozy Regionalne sp. z o.o.
tel.: 782 451 992 (24h)
tel.: 703 20 20 20 (24h) - opłata
za min. połączenia 1,29 zł brutto