Masz pytanie ? Zadzwoń: INFORMACJA KOLEJOWA 19 757

15.02.2011

Korekta rozkładu jazdy pociągów interREGIO – marzec 2011

Ruszają „studenckie” interREGIO z Lublina do Warszawy. Najbardziej popularne interREGIO kursujące na innych trasach pojadą częściej, niż dotąd lub o lepszych porach. Przewozy Regionalne starają się minimalizować utrudnienia na modernizowanych trasach z Warszawy do Łodzi i Krakowa.Nowością będą pociągi interREGIO na trasie z Lublina do Warszawy. Weekendowe popołudniowe kursy zostały zaplanowane pod kątem bardzo licznej lubelskiej społeczności studenckiej, a to żacy stanowią największą grupę pasażerów korzystających z sieci połączeń interREGIO. Prowadzone prace torowe wymusiły zróżnicowanie rozkładu i stacji końcowej dla pociągu IR „Bystrzyca” z Lublina, który w piątki będzie dojeżdżał do Warszawy Gdańskiej z postojami na stołecznych przystankach Rembertów i ZOO, a w niedziele tradycyjną linią średnicową (Warszawa Wschodnia, Centralna i Zachodnia).

Ograniczenie przepustowości modernizowanych tras kolejowych wymusiło poważne zmiany w rozkładzie jazdy pociągów z Warszawy do Łodzi i Krakowa. Na pierwszej z nich codziennie będzie kursowało 10 pociągów interREGIO, a część z nich będzie obsługiwana podwójnymi zmodernizowanymi składami elektrycznymi. Ponadto w weekendy będzie je uzupełniał pociąg IR „Prosna” Warszawa – Wrocław przez Łódź Widzew i Łódź Kaliską. Większość z tych pociągów będzie miała – w porównaniu z obecnym rozkładem – zmienione godziny odjazdów. Tylko jeden popołudniowy pociąg z Łodzi do Warszawy będzie kierowany drogą okrężną z pominięciem Skierniewic i Żyrardowa. Co ważne, mimo zmiany rozkładu, zachowane zostaną wszystkie możliwości przesiadek na pociągi REGIO w Koluszkach i Skierniewicach. Natomiast Centralną Magistralą Kolejową łączącą stolicę Polski z Grodem Kraka od marca będzie jeździło 6 pociągów interREGIO ze zwiększoną liczbą wagonów. Wcześniejsze będą odjazdy z Krakowa i Rzeszowa do Warszawy. Na obu trasach czas przejazdu wydłuży się średnio o 20 minut.

Z pozostałych zmian warto odnotować wcześniejszą – bardziej atrakcyjną godzinę przyjazdu do Warszawy IR „Brda” z Bydgoszczy i Torunia. Korzystne jest także przesunięcie na porę wieczorną – bardziej dogodną z punktu widzenia powrotu po weekendowym odpoczynku – pociągu IR „Skrzyczne” z Bielska-Białej do Łukowa przez Katowice i Warszawę. Częściej, bo codziennie, a nie tylko w wybrane dni, będą jeździły interREGIO: „Szyndzielnia” z Bielska-Białej do Wrocławia, „Galicja” z Wrocławia do Rzeszowa i „Podkarpacie” z Rzeszowa do Gliwic.

(źródło: Przewozy Regionalne)


Komentarze

~gość
14:36 27.02.2011
1marca muszę dostać się do Wrocławia na godzinę 9 czyli od 5rano mam stać na dworcu i czekać o której mam jechać? To jest oburzające! nowy rozkład powinien pojawić się do wglądu przed 1 marca dla pasażerów, którzy w tym dniu planują podróż
~gość
23:08 22.02.2011
Czyli my pasażerowie mamy czekać do 1 marca i na stacji sie przekonać który pociąg przyjedzie a który nie. Beznadziejny przewoźnik i nic nie robiące sobie władze województwa je nadzorujące.
~gość
14:58 15.02.2011
No właśnie przecież mieliście Państwo w tym tygodniu poinformować o zmianach jakie wniesie pierwsza korekta na terenie naszego województwa, w kontekście ruchu regionalnego. Powyższy artykuł tak naprawdę przeciętnego dolnośląskiego pasażera kolei wcale nie dotyczy i nie interesuje i mówiąc szczerze jego skopiowanie tutaj jest trochę żenujące biorąc pod uwagę to że do tej pory nie zostało opublikowane to co jest najważniejsze...
~gość
14:28 15.02.2011
A co mnie tam Lublin, Warszawa itp!!! Może UMWD zamiast publikować takie bzdety opublikuje zmiany które dotyczą Dolnego Śląska, i to nie tylko pociągów IR ale też Regio!

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Najpopularniejsze

Newsletter

Skontaktuj się


INFORMACJA KOLEJOWAKoleje Dolnośląskie S.A.
tel.: + 48 76 753 51 22 (8-20)
tel.: 703 302 503 (24h) - opłata
za min. połączenia 2,08 zł brutto

Przewozy Regionalne sp. z o.o.
tel.: 782 451 992 (24h)
tel.: 703 20 20 20 (24h) - opłata
za min. połączenia 1,29 zł brutto