Masz pytanie ? Zadzwoń: INFORMACJA KOLEJOWA 19 757

17.02.2014

Konsultacje społeczne – rozkład jazdy 2014/15

Rozpoczynamy kolejną edycję konsultacji społecznych dotyczących rozkładu jazdy, który będzie obowiązywał od 14 grudnia 2014 roku.


 

Wszyscy zainteresowani mogą nadsyłać swoje propozycje zmian w rozkładach lub korekt tras pociągów od 17 do 23 lutego 2014 r. Z uwagi na powszechny dostęp do internetu i możliwości technologiczne, zdecydowaliśmy o przesyłaniu zgłoszeń przy pomocy formularza online, który z pewnością ułatwi składanie wniosków do rozkładu. Z tego względu nie będzie już potrzebny Państwa adres pocztowy - prosimy jedynie o podanie miejscowości zamieszkania.

Formularz konsultacji społecznych

Nie będą rozpatrywane wnioski:
- niepełne, anonimowe lub z nieprawdziwymi danymi;
- ogólnikowe i nie niosące konkretnego postulatu;
- do połączeń Intercity i Eurocity, TLK, interREGIO i międzynarodowych (za wyjątkiem pociągów transgranicznych do ościennych regionów Niemiec i Czech);
- z uwagami dotyczącymi stanu taboru i prędkości kursowania pociągów;
- zawierające uwagi o stanie linii i dworców (adresatami takich uwag i skarg są spółki odpowiadające za utrzymanie linii i infrastruktury kolejowej m.in.: PKP Polskie Linie Kolejowe i PKP Nieruchomości);
- dotyczące relacji połączeń do miast w województwach ościennych, dalszych niż prowadzące do pierwszej stacji węzłowej.

Informujemy, że na przyszły kształt kolejowej oferty przewozowej wpływać będzie szereg czynników, jak choćby ilość środków finansowych w dyspozycji UMWD, zasoby taborowe i personalne przewoźników, dostępność infrastruktury, jej stan i możliwości zapewnienia oferty odpowiedniej do popytu i oczekiwań podróżnych oraz poziomu rozwoju cywilizacyjnego.

Pragniemy również dodać, że z uwagi na procedury związane z przygotowaniem rozkładu jazdy czas oczekiwania na odpowiedź może przekraczać zwyczajowy, dwutygodniowy termin. Zapewniamy jednak, że każde zgłoszenie zostanie rozpatrzone, a odpowiedź na nie zostanie przesłana do Państwa mailem.


Komentarze

student1998
16:13 21.08.2014
Witam czy mogą mi Państwo przesłać maila z odpowiedzią raz jeszcze gdyż mój mi się gdzieś zawieruszył i nie mogę go znaleźć :) Z góry dziękuje! :)
dkapinos
18:42 22.02.2014
Nie będą rozpatrywane wnioski: - dotyczące relacji połączeń do miast w województwach ościennych, dalszych niż prowadzące do pierwszej stacji węzłowej. Zgłupieliście czy popełniliście błąd? Jak można wstawić taki absurdalny punkt do konsultacji społecznych??? Połączenia międzywojewódzkie są bardzo ważne i istotne dla społeczeństwa, które ma wiele cennych uwag do funkcjonowaniu połączeń. Pokazały to także ubiegłoroczne konsultacje społeczne, gdzie można było wywnioskować ile ludzi zmaga się z problemami komunikacyjnymi. I jeśli rośnie nam konkurencja kołowa, a tak jest, bo kolejne firmy uruchamiają kolejne autobusy, a kolej nic nie robi mimo wniosków podróżnych, to konsultację powinny być po to, aby te argumenty powtórzyć i dodać nowe. Województwo Dolnośląskie także odpowiada za połączenia do Województwa Opolskiego, więc nie rozumiem jak można zrobić taki błąd. Już nie mówię o czasie trwania konsultacji społecznych, który jest za króki, aby wszyscy się mogli wypowiedzieć, bo zazwyczaj konsultacje trwają minimum 2 tygodnie.

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Najpopularniejsze

Newsletter

Skontaktuj się


INFORMACJA KOLEJOWAKoleje Dolnośląskie S.A.
tel.: + 48 76 753 51 22 (8-20)
tel.: 703 302 503 (24h) - opłata
za min. połączenia 2,08 zł brutto

Przewozy Regionalne sp. z o.o.
tel.: 782 451 992 (24h)
tel.: 703 20 20 20 (24h) - opłata
za min. połączenia 1,29 zł brutto