Masz pytanie ? Zadzwoń: INFORMACJA KOLEJOWA 19 757

05.09.2008

Koleje Dolnośląskie z licencją na przewozy

Województwo dolnośląskie, jako pierwszy region w Polsce, otrzymało licencję na wykonywanie przewozów kolejowych dla swojej spółki Koleje Dolnośląskie SA. Z tej okazji odbyła się 5 września konferencja prasowa, w której udział wzięli: Marszałek Województwa Dolnoślaskiego Marek Łapiński, członek zarządu Zbigniew Szczygieł, prezes Zarządu Kolei Dolnośląskich SA, Tomasz Strapagiel i dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, Leszek Loch.


- Pierwsza samorządowa licencja na przewozy regionalne to kolejny krok na drodze do uruchomienia w tym roku przewozów organizowanych przez samorząd, co potwierdza słuszność przyjętego i konsekwentnie realizowanego przez zarząd programu dotyczącego kolei na Dolnym Śląsku – powiedział marszałek Łapiński rozpoczynając konferencję. Podkreślił, że pokazuje to także korzyści z powołania i funkcjonowania Kolei Dolnośląskich. - Działalność spółki łamie monopol PKP i pozwoli na zwiększenie częstotliwości kursowania pociągów pasażerskich, polepszy jakość przewozu i wpłynie na obniżenie cen biletów - dodał marszałek. Z okazji otrzymania licencji marszałek pogratulował prezesowi KD SA Tomaszowi Strapagielowi.


W podziękowaniu za gratulacje prezes Strapagiel stwierdził, że ważne dla działalności kolei samorządowych jest podejście Zarządu Województwa Dolnośląskiego do sprawy przewozów pasażerskich oraz zaangażowanie zarządu w konsekwentną realizację programu dotyczącego kolei. Wręczył również uroczyście na ręce marszałka kopię licencji, jaką otrzymał z Urzędu Transportu Kolejowego. Następnie przedstawił w paru słowach historię KD SA i przebieg procesu uzyskiwania licencji.Aktualnie Koleje Dolnośląskie prowadzą nabór pracowników, a także szkolą już tych przyjętych, m.in. maszynistów, którzy obywają praktyczne szkolenia na doświadczalnej trasie w Żmigrodzie. Kolejnym krokiem, niezbędnym do uruchomienia przewozów, jest uzyskanie certyfikatu bezpieczeństwa, do którego dojdzie pod koniec października. Dzięki temu pierwsze połączenia samorządowe będą uruchomione od 14 grudnia na trasach Legnica-Międzylesie i Kłodzko-Wałbrzych.


Komentarze

Ten artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Najpopularniejsze

Newsletter

Skontaktuj się


INFORMACJA KOLEJOWAKoleje Dolnośląskie S.A.
tel.: + 48 76 753 51 22 (8-20)
tel.: 703 302 503 (24h) - opłata
za min. połączenia 2,08 zł brutto

Przewozy Regionalne sp. z o.o.
tel.: 782 451 992 (24h)
tel.: 703 20 20 20 (24h) - opłata
za min. połączenia 1,29 zł brutto